Rostoucí domy
Základní myšlenka a rámec Rostoucích slaměných domů
Rozměr stavby je absolutní kritérium pro výpočet nákladů na výstavbu. V současné době je standard podlahové plochy rodinného domu minimálně 150 m . Při optimálním řešení vnitřního prostoru je možné vytvořit plnohodnotné bydlení i na malé ploše. Při vytváření třetinových staveb dosáhneme třetinových úspor na investici v rámci výstavby a provozních nákladech.
Doporučujeme, aby si v dnešní době pořizovali spíše malé domy (50 m), které si budou moci podle rozrůstající rodiny, potřeb a finančních možností dále rozšiřovat. Možnosti úspor a výhody systému spatřujeme v počáteční pořizovací ceně a s ní souvisejícími hypotéčními úroky, energetickém provozu.
Stavba o tomto rozměru je svépomocně postavitelná během jednoho roku. Pořizovací náklady takto svépomocně postaveného domu (50 m užitné plochy) se můžou vejít do 500. 000 Kč. Vhodným dispozičním řešením lze i v tak malé bytové ploše dosáhnout velmi pohodlného a komfortního bydlení.
„ Mateřské buňky“ – budou koncipované s jednoduchou vnitřní dispozicí – sociální zařízení (záchod,
koupelna) a kuchyně spojená s obývacím pokojem. Tento koncept spatřujeme, jako ideální pro začínající mladé rodiny.
Základní rámec Rostoucích domů – levné, funkční, trvanlivé,výtvarně zajímave,nízkoenergetické
svépomocně stavitelné, umožňující růst, zdravé vnitřní klima, sláma, hlína, dřevo.
Aktuálně
-
28/05/2014 18:00
Přednáška Viktora Karlíka - Nízkoenergetické stavby z přírodních materiálů
Úvodní přednáška o Stavbách z přírodních materiálů. Slaměných domech, přírodních dětských hřištích, rostoucích domech. Seznámení s vlastnostmi a možnostni takovýchto staveb. Stavební a pracovní postupy.